Криси Тајген се фотографираше гола и ги покажа лузните: „Оваа кучка помина низ многу нешта“

17 февруари, 2021
profimedia-0330218158-e1613473133613

Моделот ги отстрани имплантантите од градите минатата година, а на почетокот на февруари беше оперирана од ендометриоза.

Криси Тајген ги охрабри обожавателите да се сакаат себе си и своето тело. Имено, 35-годишната манекенка го одбележа Денот на вљубените споделувајќи фотографија од стомакот на Instagram, на која се гледаат лузни на градите и фластери на долниот дел на стомакот.

„Среќен ден на вљубените. Сакајте се себе си! Оваа кучка помина многу“, напиша Тајген покрај фотографијата.

Имено, минатата година таа ги отстрани имплантите од градите, а на почетокот на февруари беше подложена на операција за ендометриоза, хронична болест која се карактеризира со појава на ткиво кое ја поставува матката (ендометриум) каде било надвор од матката.

Криси не криеше дека претрпела болка додека се опоравувала од операцијата, но тврди дека болката од ендометриоза е многу полоша.

„Обично се чувствувам добро по операција, но оваа е поинаква. Целиот стомак ми е вкочанет и ќе биде таков неколку дена. Тешко ми е да кашлам, но навистина сè е подобро од грчеви и болка предизвикана од ендометриоза “, рече Тајген.

Зад моделот и нејзиниот сопруг, музичарот Џон Леџенд, стои исклучително тешка година. Имено, Криси имала спонтан абортус во октомври во петтиот месец од бременоста, за што отворено зборуваше на социјалните мрежи.