КРИСТИЈАНО РОНАЛДО И ЏОРЏИНА РОДРИГЕЗ УЖИВААТ НА ЛУКСУЗНА ЈАХТА: Раскошна убавица која чини 7 милиони евра!

9 јули, 2021
253478_profimedia0420301171_ls

Јахтата на славниот португалски фудбалер деновиве плови во океанот кај Мадеира, во португалските води по испаѓањето на Португалија од Европското првенство.

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез уживаат во својата романса, а парот моментално се одмара во друштво на своето семејство кое пловеше на луксузната јахта на фудбалерот во Шпанија.

Kristijano Ronaldo i Georgina Rodrigez

Двојката поминува време уживајќи во оваа прекрасна убавица, долга 27 метри и чини дури 7 милиони евра.

Луксузната јахта има 5 луксузни кабини и 6 модерни бањи, а на бродот има модерна кујна, луксузна трпезарија и две области за релаксација.

Kristijano Ronaldo i Georgina Rodrigez

Папараците ги сликаа откако се симнаа од јахтата.

Оваа луксузна убавица ја купи Кристијано Роналдо минатата година, а може да достигне брзина од 28 јазли додека тежи 93 тони.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi