Критики на сите страни: Откриени деталите за новата сезона на „Сексот и градот“: Никој не сака да го гледа тоа!

4 февруари, 2021
фан

Снимањето на новата сезона на серијата „Сексот и градот“ ги разгневи обожавателите откако Сара Џесика Паркер потврди дека во популарната серија на HBO Mac ќе се зборува и за пандемија на корона вирус.

Гледачите не беа воодушевени од оваа информација.

Имено, многумина сметаат дека производството е нечувствително, имајќи предвид дека тоа покажува глобална пандемија што ги уништи животите на многумина.

„Никој не сака да ја гледа корона на телевизија, особено кога пандемијата сè уште трае“.

„Сексот и градот“ не е исто без Саманта. Никој не сака ковид во забавната индустрија. Ние сакаме да избегаме и да не бидеме принудени да се соочуваме со тоа на секој чекор “, се само некои од реакциите на оваа вест.

Од друга страна, има и такви кои тврдат дека пандемијата што значително го погоди Њујорк мора да биде дел од приказната.

“Њујорк имаше повеќе од 40.000 смртни случаи предизвикани од коронавирус. Телата беа наредени во камиони пред болниците. Тоа беше доста работа. Зошто да не го вклучиме во серијата?”, “Ковид-19 е толку голем дел од нашиот историја на животот, има смисла да се појавуваме во ТВ серии и филмови. Ќе биде почудно ако само ја игнорираме пандемијата “, беа некои од коментарите на Твитер.

„Очигледно ќе биде дел од приказната, бидејќи тоа е градот во кој живеат овие ликови“, изјави Сара за „Vanity Fair“, осврнувајќи се на споменувањето на пандемијата во серијата.

Патем, бидејќи е потврдено дека новата сезона на серијата се снима без Ким Кетрол или Саманта Џонс, многу фанови се убедени дека серијата нема да биде со ист квалитет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi