КУЛМИНАЦИЈА: Кавгата меѓу овие двајца популарни актери го РАЗДРМА Холивуд!

28 јули, 2021
profimedia-0505228099

Расправијата помеѓу холивудските sвезди Двејн Џонсон и Вин Дизел кулминираше по една деценија – имено, Џонсон нема да учествува во следниот дел од франшизата „Пеколни улици“

Наводно, тензиите меѓу Џонсон и неговиот колега Вин Дизел траеја една деценија. Најновиот испад се случи кога Дизел, продуцентот на популарната франшиза, ја презеде заслугата на Џонсон поради неговиот пристап кон снимањето на петтиот дел од „Пеколни улици“.

Одговарајќи на забелешката, Џонсон оваа недела рече дека ѝ посакува на филмската екипа многу среќа „во филмовите на кои ќе работат без него“.

Во 2016 година, за време на продукцијата на „Fate of Furious“, Џонсон ја изрази својата фрустрација од своите колеги мажи, велејќи: „Некои се однесуваат како вистински мажи и вистински професионалци, додека други не. Оние што не се, секако се премногу кукавички за да направат нешто во врска со тоа. Магариња. Кога ќе го гледате овој филм следниот април и ви се чини дека не глумам во сцени каде крвта ми врие од бес – во право сте “

Многумина претпоставуваат дека тој се осврнал на Дизел, кој, според различни извори кои разговарале со ТМЗ во тоа време, редовно доцнел да снима сцени и ја критикувал постапката на неговите колеги.