ЛЕЈДИ ГАГА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: „Синоним за богатство, стил и моќ“

1 август, 2021
profimedia-0624313381

Кога првпат се појави во актерска улога во 2018 година, 34-годишната пејачка Лејди Гага ја освои публиката ширум светот. „Ѕвездата е родена“ е филм во кој таа дебитираше заедно со славниот 46-годишен Бредли Купер, а сега се стреми кон истото со Адам Драјвер во филмот „House of Gucci“, чиј официјален и прв трејлер излезе денес. Едно е сигурно – Гага повторно е во центарот на вниманието.

Претстојната криминална драма, во режија на Ридли Скот, со Лејди Гага, Адам Драјвер, Ал Пачино, Џереми Ајронс, Џаред Лето, Салма Хајек, Рив Карни и Џек Хјустон, ја следи приказната за човекот од модната куќа Гучи, Маурицио Гучи (Адам Драјвер) и неговата поранешна сопруга Патриша Реџиани (Лејди Гага) и последиците од неговата смрт нарачани од Реџиани во 1995 година.

„Тоа име звучеше толку слатко, толку заводливо. Синоним за богатство, стил, моќ “, вели Лејди Гага додека во сцената се појавува, облечена во луксузна дизајнерска облека, како Патризија Реџиани. „Но, и тоа име беше проклетство“, додава таа. Прикажувањето на динамичната врска во семејството Гучи во трејлерот е испрекинато со дијалог помеѓу Патриција и Маурицио, во кој таа го повикува да го „извади ѓубрето“. „Тие се моето семејство“, ѝ вели Маурицио, на што неговата сопруга одговара: „И јас сум“.

Неговата сопруга Патриша Реџиани, го нарача неговото убиство во 1995 година, а фотографиите од снимањето се шират на социјалните мрежи и се теми во јавноста и медиумите. Инаку, неговата поранешна сопруга Патриција Реџиани, која ја игра Гага во филмот, е обвинета дека наредила убиство на нејзиниот сопруг во 1995 година, откако тој ја оставил за помлада сопруга. Таа отслужи 18-годишна затворска казна, каде го доби прекарот Црна вдовица, пред да биде ослободена во 2016 година.

Сценариото на филмот е базирано на книгата на Сара Геј Форден „Куќата на Гучи: Сензационална приказна за убиство, лудило, гламур и алчност“. За Лејди Гага, ова ќе биде нејзина прва филмска улога по онаа во хитот „Sвездата се роди“ за која беше номинирана за Оскар за најдобра женска улога и освои Оскар за најдобра песна „Shallow“. Покрај овие двајца актери, во филмот ќе играат и Џаред Лето, Џереми Ајронс и Ал Пачино. Филмот беше најавено дека ќе пристигне во кината на 24 ноември.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi