ЛОШИ ВЕСТИ ОД WHATSAPP : Каков мобилен телефон имате? Постои можност вашата апликација наскоро да не работи!

10 март, 2021
whats app

Во една од бета верзиите на апликацијата, забележано е дека во иднина нема да има поддршка за iOS 9 или постарите верзии на iOS
WhatsApp досега обезбедуваше поддршка дури и за навистина стари верзии на различни оперативни системи. Но, се чини дека тоа сега се менува бидејќи компанијата планира да ја прекине поддршката за iOS 9. Ова значи дека различни модели на iPhone веќе нема да можат да ја извршуваат оваа апликација за разговор.

Иако WhatsApp допрва треба да ја ажурира страницата со Најчесто поставувани прашања, во една од бета верзиите на апликацијата е забележано дека нема да има поддршка за iOS 9 или постарите верзии на iOS во иднина. Ова значи дека ако вашиот iPhone има iOS 9 или постар, нема да можете да користите WhatsApp на вашиот телефон откако ќе биде пуштена новото ажурирање, пишува Make Use Of.

Погодени модели на iPhone
Добрата работа е што нема многу модели на iPhone кои користат iOS 9 или постар. Повеќето iPhone телефони може да се ажурираат на iOS 10 или подоцна, што значи дека сепак ќе можете да ја користите оваа апликација на вашиот уред.

Два од популарните модели на iPhone кои ќе бидат погодени од оваа промена се iPhone 4 и 4S. За жал, и двата телефони не можат да се ажурираат на iOS 10, што значи дека поддршката на WhatsApp на нив ќе биде одбиена.

ШТО ПРЕДУПРЕДУВА ШТО ПРЕДУПРЕДУВА ДЕКА СЕ уште можам да ја избришам твојата сметка: Треба да направите една важна работа за да не се случи ова

Како да проверите која верзија ја имате
Ако имате понов уред, тоа не значи дека сте „безбедни“. Ќе треба да имате инсталирано iOS 10 или понова верзија. За да проверите која верзија на iOS ја има вашиот iPhone, одете во Поставки> Општо> За. Таму ќе ја видите вашата верзија на оперативниот систем под верзија на софтвер.

Како да го надградите iOS
Ништо полесно. Одете во Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер и дозволете му на уредот да бара и инсталира потенцијални ажурирања.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris