Луксузниот дом на една од најдобрите тенисерки на сите времиња нема тениско игралиште

22 јуни, 2021
146281344_121808776423805_673647960833611623_n-e1612814031915-790x541

Серена Вилијамс го украси својот дом по сопствен вкус, а уметноста има поголема важност во просторот отколку спортот

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња е многу поврзана со своето семејство, особено со нејзината сестра Венус, па затоа пред пет години купи и го започна уредувањето на куќа во Мајами, недалеку од домовите на нејзините родители и сестра. Во исто време, цветаше романсата со Алексис Оханијан, и иако беше рано за големи планови за заедничка иднина, Серена го украси домот со мислата на сопственото семејство. Темелното обновување беше завршено во јули минатата година, а Серена неодамна ги отвори вратите на својот луксузен дом за Architectural Digest.

Изненадувачки, спортистката нема тениско игралиште на имотот, но иако сите други работат од дома во изминатата година, Серена одлучи да ја оддели работата од времето за семејството. Сепак, спортот не е целосно исклучен од просторот за живеење, така што куќата има теретана со сауна и базен. Таа црпела идеи за дизајн на ентериер од бројни хотели низ целиот свет каде што престојувала за време на нејзината кариера, но од голема помош и беше и нејзината сестра Венус, која ја основаше компанијата V Starr за внатрешен дизајн. Во прозрачните простории доминираат уметнички дела кои ги пречекуваат гостите на влезот, најавувајќи ја атмосферата што се протега низ целата куќа. Најлуксузната соба е на ќерката Олимпија, но омилена дестинација на семејството за релаксација е специјалната просторија за караоке, каде се забранети хитови како „I Will Survive  и „Bohemian Rhapsody“. Кујната, за која ги избрала уредите во договор со нејзиниот личен готвач, исто така била многу важна, а како изгледа домот од соништата на тенисерката од соништата, можете да погледнете подолу.