Магичен поглед на ОКЕАН, приватна бања и палуба: Ѕирнете во домот на Леонардо ди Каприо кој го продава за 10 милиони долари

9 септември, 2021
139016_profimedia0181472931_ff

Актерот често инвестира пари во недвижен имот, а оваа куќа во Малибу е одличен избор за купувачите низ целиот свет.

Холивудскиот заводник и еден од најталентираните актери во светот, Леонардо ДиКпарио, одлучи да ја продаде својата куќа на плажа во Малибу по цена од 10 милиони долари.

Доколку успее да го продаде имотот по таа цена, тоа ќе биде фантастична зделка бидејќи ја купил во далечната 1998 година за само 1,6 милиони.

Пред шест години, овој имот веќе беше на оглас, но актерот го повлече бидејќи немаше заинтересирани купувачи, барем не по таа цена.

Во галеријата можете да видите како изгледа луксузниот дом на Леонард на бајковитото место.

Куќата има 1.765 квадратни метри, три спални соби, две бањи, приватна бања, палуба до океанот и е совршен избор за луѓе кои се ги сакаат природата и авантуризмот.

Ди Каприо, покрај овој дом во Малибу, има и имот од дури 23 милиони долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi