Манекенката гордо покажа целулитот и стриите, па рече: Кажете си секој ден – се сакам себе си!

24 јуни, 2021
manekenka gordo go pokazala celulitot

Манекенката Ешли Греам (33) објави фотографија на која е гола, заедно со серија фотографии на други жени кои гордо ги носат своите несовршености.

Имено, објавата покажува десетина жени кои ги покажуваат своите стрии и несовршености на кожата, па таа напиша: „Кажете си секој ден: се сакам себе си“.

На фотографијата таа носи златен накит, а градите ѝ се покриени со колената. Не се нашминка и не отстрануваше стрии, целулит и вени на Фотошоп.

  • Како што времето станува потопло, знам дека многу луѓе се двоумат дали да носат летна облека и да покажат повеќе кожа. Се надевам дека овие фотографии, на кои сум опкружена со толку многу убави тела, ве мотивираат да ја сакате кожата во која сте – започна таа.
  • Верувајте ми кога велам дека вашето тело е убаво и знам дека е лесно да си кажете себеси дека не сте доволно добри, доволно слаби, доволно секси, доволно совршени за да носите кошула или бикини без ракави, но надвор е топло. Не дозволувајте вашиот ум да ве спречи целосно да уживате во вашиот живот – заклучи таа.

Те сакам, многу ти благодарам за овој пост!“, „Ова лето почнувам да носам кратки блузи. Не ми е гајле повеќе и уморна сум да се ограничувам од страв“- се некои од коментарите .

Инаку, Ешли е една од оние луѓе кои не се срамат да покажат нешто лично на социјалните мрежи. Таа често објавува голи фотографии и често нагласува дека се важни самољубието и прифаќањето на сопственото тело.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi