Манекенката шокираше со фотографијата на која добива инфузија! (ФОТО)

2 март, 2021
ману

Манекенката Бела Хадид живее раскошен живот и често објавува фотографии од разни настани на социјалните мрежи, а сега, за прв пат, јавно проговори за автоимуната болест од која страда и откри како го поминува времето помеѓу снимките.


Бела Хадид на својот профил на Инстаграм објави фотографија направена во гардероба, а додека фризерката ја средува косата, може да види и како прима инфузија што и е потребна за борба против болеста.

Тоа е заразна болест предизвикана од бактеријата Борелија бургдорфери, која се пренесува преку заразени крлежи. Може да доведе до хронична мултисистемска болест која може да влијае на кој било орган и да доведе до голем број здравствени компликации.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris