МЕГАН Е МНОГУ БЕСНА! Наследничката на актерката и принцот Хари не е на списокот за круната, Маркл веднаш реагираше!

26 јули, 2021
Screenshot_1

Кога се родија принцот Џорџ, принцезата Шарлот и Малиот принц Луис, најдоцна 12 дена по нивното раѓање, нивните имиња како идни наследници се најдоа на сајтот како идни наследници.

Меган Маркл прва забележа дека нејзината ќерка Лилибет Дијана, скоро два месеци по нејзиното раѓање, сè уште ја нема на официјалната листа на наследници на тронот на британската кралска куќа. По одбивањето да се крсти Лилибет Дијана во Виндзор, ова е втор удар за Меган Маркл.

Орденот на престолот наследници е официјален список кој е потврден и од британскиот парламент. Редот на наследници се состои од членови на кралското семејство кои еден ден би можеле да ја носат круната ако некој суверен умре или се откаже од тронот.

Така, првиот на списокот наследници на престолот е принцот од Велс Чарлс, а тој е таму цели 72 години. На второ место е војводата од Кембриџ, односно Вилијам, а на трето е неговиот син, малиот принц од Кембриџ, Џорџ, кој штотуку наполни осум години.

На четвртото место е принцезата Шарлот, а на петтото е малиот Луис, децата на Вилијам. На шестото место е војводата од Сасекс, а на седмото е неговиот син малиот Арчи. На осмото место се уште е војводата од Јорк, Ендру, братот на принцот Чарлс! По нив следуваат принцезите Беатриса и Евгенија, која е на 10-то место.

Лилибет Дијана е родена на 4 јуни во Соединетите држави и требаше да биде осма по ред за наследник на тронот, но кралската куќа сè уште не ја „ажурираше“ својата страница.

Меган Маркл и принцот Хари веќе ѝ посочија на Бакингемската палата дека името на малата Лилибет Дијана, седум недели по нејзиното раѓање, сè уште недостасува на познатата листа. Сепак, кралската страница редовно информира за сите активности на кралицата Елизабета и другите членови на кралското семејство, но не го „освежи“ списокот на наследници!

Кога се родија принцот Џорџ, принцезата Шарлот и Малиот принц Луис, не подоцна од 12 дена по нивното раѓање, нивните имиња се најдоа на страницата како идни наследници. Кога Арчи, постариот брат на Лилибет Дијана, се роди во 2019 година, неговото име како наследник беше објавено по 15 дена.

Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) веќе кажаа во интервјуто за Опра Винфри дека се крајно повредени што малиот Арчи е објавен толку доцна на списокот на наследници на тронот.

Портпарол на кралското семејство изјави дека забележал дека Лилибет Дијана не е на списокот на наследници на тронот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi