Меган и Хари фатени во огромна лага: Ова е едноставно невозможно!

11 март, 2021
227471_profimedia0491696088_ff

Во интервју за Опра Винфри, војводата и војвотката од Сасекс, меѓу другото, раскажаа како тајно се венчале три дена пред романтичната венчавка што ја следеше целиот свет, за да имаат „нешто за себе“ и за да би можеле да ја зачуваат меморијата од тој приватен, убав момент, пишува Glossy.

Сепак, еден англиски викар тврди дека тоа секако не се случило.

Како што објасни Меган, Хари и таа му се јавиле на Архиепископот во Кантербери и му рекле дека гламурозната венчавка е спектакл за светот и дека сакаат да го започнат брачниот живот сами, на што принцот додаде дека само тројцата биле на таа интимна свадба – Меган, тој и архиепископот.

Сепак, според британските медиуми, тамошната Црква наредува свадбата да се одржи на јавно место, каде што луѓето може да се спротивстават на бракот и тоа не може да се случи во двор без сведоци.

Викарот на Англиската црква, Дејвид Грин, напиша на Твитер за овој чин по интервјуто и истакна дека не е можно она што Меган и Хари го тврдат.

“Не е можно да се венчале двапати. Што се случило тогаш, три дена пред јавната церемонија? И ако тоа беше брак, тогаш што да правиме? Ние склопуваме свет брак само заради камерите?”, Се запраша тој и потоа го избриша твитот.

Ако ова беше лага, таа наводно не била единствената кажана во интервјуто – Меган изјавила дека не знаела кој е принцот Хари кога првпат го запознала и не го „гуглала“, додека нејзиниот пријател од детството Нинаки Приди тврди дека Меган била опседнат со британското кралско семејство додека растела, а тие се познати по заедничката фотографија од тинејџерските денови на која позираат пред Бакингемската палата.

„Таа сака да биде новата принцеза Дијана“, рече Нинаки Приди.

“Кралското семејство ја фасцинираше. Таа имаше една од книгите на принцезата Дајана на полицата, дури и кога беше во брак со Тревор, таа ми рече дека сака да оди во Лондон еден месец … Јас не сум шокиран, дури и не сум изненаден кога слушнав за неа и принцот Хари. Го обожаваше филмот “Дневници на принцезата” за обична девојка која станува дел од кралското семејство. Идејата навистина ѝ се допадна”, рече Нинаки откако дозна за односот на Меган со Хари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris