Меган и Хари се исфрлени од дворот, но се однесуваат како да не се

23 февруари, 2021
profimedia-0356261465

Минатата недела кралицата Елизабета Втора ги ослободи од кралските должности 36-годишниот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, но тие, и покрај тоа што сега се само обични граѓани, продолжуваат да им помагаат на оние кои имаат најголема потреба.

Затоа, тие одлучија да помогнат во засолништето за жени во Тексас, кое претрпе сериозни последици по зимското невреме. „Денес, веста за нашата штета стигна до принцот Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс“, известија од засолниште кое им помага на жените и децата во случаи на семејно насилство, за да им помогнат да си обезбедат безбеден живот. ‘

Преку нивната непрофитна организација тие нè поддржаа со замена на покривот на нашата станбена зграда и ни помагаат да ги задоволиме нашите потреби. Благодарение на Фондацијата Аркевел, тие напишаа од куќата. „Информирани сме дека преку работата на непрофитната организација на војводата и војвотката од Сасекс, Фондацијата Аркевел, принцот Хари и Меган, ќе донираат средства за да ни помогнат да застанеме на нозе“, рече Јан Ленгбејн, извршен директор на засолниште и поддршка на жени од Битие.

„Овој подарок не само што ќе ни помогне, туку и на овој начин тие придонесуваат за видливоста на насилството врз жените и децата, давајќи им до знаење на преживеаните дека не се сами“, додаде тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi