Меган Маркл не го користи своето вистинско име во јавноста, многумина не веруваат дека ОВА е нејзиното ВИСТИНСКО име!

30 април, 2021
Screenshot_4

Целосното име на Меган се најде во центарот на вниманието пред неколку години кога кралицата Елизабета ја благослови нејзината врска со принцот Хари.

Како и многу светски sвезди, и Меган Маркл го користи своето средно име во јавниот живот. Малку е познато дека нејзиното целосно име е Рејчел Меган Маркл. Токму овој факт ги воодушеви нејзините обожаватели додека го отелотворуваше ликот на Рејчел Зејн во серијалот „Suits“.

Целосното име на Меган се најде во центарот на вниманието пред неколку години кога кралицата Елизабета ја благослови нејзината врска со принцот Хари. Во официјалното соопштение, таа рече дека го поздравува бракот на нејзиниот внук принцот Хенри Чарлс Алберт Давид од Велс и Рејчел Меган Маркл.

Но, таа не е единствената што не го користи своето име или вистинско име. Дури и нејзиниот сопруг не го користи името што му го дале при раѓањето. Хари е всушност Хенри, но целиот свет го познава со некое повремено име, како што еднаш рече и самиот.

Меган и Хари се венчаа на 19 мај пред три години и заедно го добија синот Арчи и наскоро ќе добијат ќерка. Кралскиот пар ја шокираше јавноста неодамна со интервју дадено за водителката Опра Винфри, во кое го опишаа животот во палатата, од каде минатата година се иселија откако се повлекоа од сите кралски должности.