Меган Маркл победи во судски процес против еден од најголемите британски таблоиди

12 февруари, 2021
meme

Меган, војвотката од Сасекс и сопруга на принцот Хари, победи на судски процес против Асошиејтед весниците по двегодишно судење.

„Меган Маркл имаше разумни очекувања дека содржината на писмата ќе остане приватна, а написите ги кршат тие очекувања“, рече судијата Марк Ворби.

Да се потсетиме, пред две години, Меган му испрати на својот татко во Мексико приватно и емотивно писмо, чии делови беа објавени од таблоидите во сопственост на „Асошиејтед весници“, „Мејл он сандеј“ и „Мејл Онлајн“.

„Благодарна сум на судот што смета дека тие весници одговараат за нивните незаконски дела и дехуманизација“, рече Маркл. Таа додаде дека парите што ќе ги добие преку решавање на судскиот спор ќе бидат донирани во добротворни организации кои се борат против насилството од врсници, пишува NBC News.

На виделина излегоа и документи кои сведочеа за време на судењето дека Меган тврдела дека се чувствува незаштитена од кралското семејство додека била во центарот на вниманието за време на нејзината бременост. Прикажани се и пораките на принцот Хари до нејзиниот татко, неколку дена пред нивната венчавка, кои го молат да престане да комуницира со медиумите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi