МЕГАН МАРКЛ СЕ ПОРОДИ Принцот Хари откри строго чувана тајна, девојчето го доби името по покојната принцеза Дијана!

6 јуни, 2021
se-za-ljubovta-na-princot-hari-i-megan-markl-293839

Меган Маркл, според британските медиуми, родила здраво девојче, а принцот Хари е горд што стана татко по втор пат

Со името дадено на девојчето, принцот Хари и Меган Маркл и оддадоа почит на кралицата Елизабета Втора, која во кралското семејство го носи прекарот Лилибет, но и на покојната принцеза Дајана, мајката на принцот Хари.

„Многу сме среќни да објавиме дека принцот Хари и Меган го дочекаа раѓањето на нивната ќерка Лилибет Лили Дијана Маунтбатен Виндзор“, се вели во соопштението од канцеларијата на војводата и војвотката од Сасекс.

И мајката и ќерката се чувствуваат добро и се одмораат дома.

Бебето е родено во петокот во 11:40 часот во Калифорнија.