МЕГАН НЕ Ѝ Е ПРИМЕР: Беатрис сака да биде мајка каква што е Кејт Мидлтон!

28 јуни, 2021
profimedia-0370872246

Иако треба да се породи на есен, британската принцеза Беатрис целосно се подготвува за претстојното мајчинство. Според The Mail, принцезата Беатрис решила да го следи родителството на нејзиниот постар братучед, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон.

Според информациите, 32-годишната принцеза веќе ангажирала дадилка од престижната агенција Норланд. Познато е дека дадилката од истата компанија била ангажирана од војводата и војвотката од Кембриџ и дека имаат целосна доверба во неа. Марија Тереза ​​Турион Борало е со Кембриџови од првиот ден и не е одделена од 7-годишниот принц Џорџ, една година помладата Шарлот и тригодишниот Луис.

Колеџот Норланд ужива исклучителна репутација меѓу членовите на високото општество. Покрај тоа што дадилките се обучени за сè што инаку би требало да прават, да се грижат за исхраната на бебето, физичкиот развој, учењето, доброто воспитување, дадилките на Норланд имаат уште две ценети квалитети. Секој од кандидатите има часови за воени вештини, а исто така е и физички спремен да ги заштити своите мали штитеници. И, на крајот, тие се бесконечно дискретни.

princeza beatrice

Нормално е дека Беатрис сака да се подготви добро, бидејќи ќе го роди своето прво дете за неколку месеци, па затоа сака да бара добри примери. И тешко дека може да најде нешто подобро од нејзината братучетка Кејт. Медиумите веќе постојано ги фалат родителските способности на Кембриџови, кои успеваат да ги усогласат строгите правила за воспитување на кралското семејство со барањата на современото општество. Инаку, сопругот на принцезата Беатрис, Едоардо Мапели Моци, веќе има едно дете. Пред пет години тој го доби синот Волфи со поранешната свршеница Дара Хуанг.

Идните родители ќе ја прослават годишнината од нивната венчавка следниот месец. Церемонијата во капелата Сите светци во Виндзор се одржа на 17 јули и секако беше доста невообичаена бидејќи на неа присуствуваа само членови на семејството. Но, бидејќи беше време на епидемиолошки мерки поради пандемијата на коронавирусот, тие не можеа да направат поинаку. Иако, првата венчавка требаше да се одржи во мај минатата година, со голема прослава во Бакингемската палата. Но, тие брзо најдоа прифатлива варијанта.

beatrice

Младиот пар моментално живее во палатата Св. Џејмс, но сè уште не е објавено дали ќе остане таму или ќе се пресели кога ќе се роди бебето. Сестрата на Беатрис, принцезата Јуџини, живееше со нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк за време на првиот карантин со нејзините родители, принцот Ендру и Сара Фергусон, во Кралската ложа во Виндзор. Но, како што станаа родители на нивниот син Август во февруари, тие се преселија во Колибата Фрогмор, од која принцот Хари и Меган Маркл се преселија претходно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi