Меган нема да ѝ оддаде почест на Дајана: „Раѓањето на Лилибет е совршен изговор“

20 јуни, 2021
profimedia-0610020596

Принцовите Хари и Вилијам пред три години најавија подигање на статуа во спомен на нивната мајка, покојната принцеза Дајана. Статуата ќе биде поставена во Потонатата градина на палатата на 1 јули годинава, кога Дајана би го прославила својот 60-ти роденден. Британските медиуми неодамна шпекулираа дека Хари можеби дури и нема да се појави на церемонијата поради лошата врска со Вилијам и 72-годишниот принц Чарлс. Наскоро се појави приказна дека Хари ќе дојде, но тој бараше Меган Маркл да биде со него. Според британските медиуми, многу тешко дека тоа ќе се случи.

Војвотката од Сасекс треба да престојува во Калифорнија за време на претстојната церемонија, што треба да се одржи на 1 јули, по повод 60-от роденден на покојната принцеза Дајана. Кралскиот експерт Фил Дампиер изјави дека постои огромно сомневање дека Меган ќе отпатува во Велика Британија само неколку недели откако ја роди ќерката Лилибет Дајана. ‘Нема да ме изненади ако не ја гледаме Меган некое време. Мислам дека повеќе не е популарна меѓу кралските членови или јавноста во Велика Британија и мислам дека повеќе би сакала да остане во Калифорнија со нејзините две мали деца “, објасни тој.

Тој рече: „Раѓањето на Лилибет и дава совршен изговор да не дојде“. Според друг кралски експерт, принцот Хари се очекува да се врати во Велика Британија на церемонијата, но нема да остане долго. „Ако не може да присуствува лично поради бременост, Хари сака таа да се вклучи во настанот преку видео или само да ја покаже својата видео порака која ќе биде објавена во медиумите истиот ден“, изјави неименуван извор за странските медиуми неодамна.

Да потсетиме, поставувањето статуа во спомен на Дијана беше еден од ретките потфати организирани од браќата пред Хари да се повлече од кралските должности и да се пресели во Калифорнија. На самата церемонија, принцовите ќе одржат говор, но тие ја отфрлија идејата да го сторат тоа заедно. Британски „Сан“ пишува дека се очекувало принцовите да одржат заеднички говор, а со овој потег ќе покажат дека не се обединети ниту на ваков важен ден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi