Ми се гади од тој лажен морал: Лепа Брена зборуваше за 35-годишниот проблем!

17 март, 2021
lepa brena mace moe

Најголемата sвезда на поранешна Југославија, Лепа Брена, никогаш не се пожалила на проблемот што го имала уште во 1985 година, а сега реши да зборува за сè што ја боли.

Таа се пожали на проблем стар 35 години.
Пејачката откри дека нејзиниот хит „Mаче мое“ од 1984 година бил забранет во 1985 година поради провокативен текст.

Брена сега објави снимка од концертот на Ташмајдан во 1994 година, кога ја отпеа оваа песна и им рече на оние кои ја забранија нејзината песна дека со задоволство ќе им пее:

Дали се сеќавате на оваа песна, таа беше забранета во 1985 година? Сега ќе ја пееме на драго срце. Секогаш ме ужаснуваше тој лажен, лажен морал – напиша Брена.

Она што им пречеше на тогашните власти беше текстот на песната:

„Ајде, скрши ја вратата
дојди и запали ме
ќе ми биде топло околу половината
стави ме на сто слатки маки “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris