Миленикот на женската популација се повлече во пустина 52 дена, а она што се случи потоа ги изненади сите, па дури и самиот него

3 февруари, 2021
Screenshot_1

Метју Меконахи руши рекорди со својата биографија „Greenlights“, која ја напиша во пустината, каде што остана сам цели 52 дена.

Холивудската sвезда и омилен женски актер Метју Меконахи се реши на смел потег да се повлече во целосна осаменост и разделување од семејството, со тоа што ќе замине во пустината, каде што ја напиша една од најпродаваните книги во последните десет години.

Меѓу другото, Метју го опиша своето искуство со размена на студенти во кое, како 18-годишник, отиде на размена во далечната Австралија и го опиша тој период како „живот од пекол“.

51-годишниот Метју зборуваше за деновите за кои не зборуваше често во неговата нова автобиографска книга „Greenlights“ и призна дека е болно за него. Семејството со кое престојуваше се покажа целосно спротивно на неговите очекувања и признава дека минувал низ вистинска криза.

Имено, преселувајќи се во Австралија, тој очекуваше да живее како во рајот, тој го замисли животот во близина на Сиднеј, во земјата на сонцето, плажите, сурфањето и татковината на супермоделот Ел Макферсон. Но, неговите желби не се совпаднаа со реалноста. Имено, во неговиот роден Тексас, тој беше прогласен за најзгоден ученик на училиште, излегуваше со најубавата девојка во градот, возеше спортски автомобил, но со неговото пристигнување во Австралија, сето тоа се смени.

Тој тврди дека никој не сакал да се дружи со него, девојките не го доживувале, сите носеле униформи на училиште, а тој го добил прекарот „Мачка“, што не му се допаѓаше.

Неговото сурогат семејство живееше на 106 километри северно од Сиднеј, мораше да го почитува „полицискиот час“, му беше наредено да ги задржува своите мислења за себе, работеше шест работи, вклучително и советник за банка и асистент во адвокатска канцеларија.

Наскоро стана вегетаријанец и тежеше само 58 килограми, а тој вели дека си пишувал писма, размислувал да стане монах и да го ослободи Нелсон Мандела.

„Бев во када секоја вечер пред зајдисонце, си реков дека сум добро и дека тоа е само голема културолошка разлика“, откри актерот додавајќи дека не може да се врати дома затоа што ветил дека ќе биде верен на зборот и ќе издржи и покрај сè.

Заклучи дека ова е доказ за неговата животна лекција, а тоа е дека треба да се исфрлиме од рамнотежа за повторно да го најдеме вистинскиот пат.

Метју ја напиша својата книга за 52 дена што ги помина сам во една од пустините во Тексас, а во моментов таа е една од најпродаваните книги во оваа деценија, што тој самиот не очекуваше.

Во неа, тој меѓу другото зборуваше за злоупотребата што ја доживеал на 18-годишна возраст и детално го опишал сопственото апсење за нарушување на мирот на една забава во куќата во 1999 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi