МОДЕН ДВОБОЈ: Тамара Калиниќ и Хејли Бибер го одбраа истиот фустан – на која ѝ стои подобро оваа креација?

4 август, 2021
255337_profimedia0623644953_ls (1)

Кој има поубав фустан, Тамара Калиниќ или Хејли Бибер? Се шегуваме. Всушност, прашањето е кому му стои подобро, бидејќи е истиот!

Еден од најверните инфлуенсери и млад модел минатиот викенд прошета во креациите по создавањето на луксузниот бренд „Алесандра Рич“. Фустан од соништата, како што напиша Тамара покрај фотографијата направена на свечената вечера организирана од „УНИЦЕФ“ и „ЛуисаВијаРома“ на островот Капри.

Хејли, пак, го однесе прекрасниот црн фустан на другиот крај на светот, во Калифорнија. И тоа беше ексклузивен настан, бидејќи згодната ќерка на Стивен Болдвин и нејзиниот сопруг Џастин Бибер беа принудени да се откажат од нивниот познат стрит стајлинг. Имено, пејачката отвори уметничка галерија во Западен Холивуд, а по тој повод ги изненадија гостите со елегантни комбинации на облека.

Džastin Biber, Hejli Baldvin