МРАЧНОТО МИНАТО ЈА СЛЕДИ: Пораснала во луксуз, била една од најубавите жени, се предала на зависноста – сега не ја препознаваат!

22 јуни, 2021
252171_lanadelrejnaslovna_ls

Познатата пејачка Лана Дел Реј денес го слави својот 36-ти роденден. Талентираната Лана е родена во Њујорк на 21 јуни 1985 година и поради нејзините контроверзни текстови и видеа, таа многу брзо се прослави во Холивуд. Инаку, Лана е ќерка на Роб Грант, милионер и инвеститор, па затоа уживаше во раскошот уште од мали нозе.

Пејачката се запишала на метафизика по средното училиште на универзитетот Фордхам во Бронкс, бидејќи сакала да најде врска помеѓу религијата и науката, но не го завршила затоа што не ѝ одела математика.

На млада возраст, таа започна да пишува текстови и песни што ги изведуваше во ноќни клубови во Њујорк. Во 2010 година, тој го издаде својот прв студиски албум „Лана Дел Реј“ за независна издавачка куќа. Албумот беше повлечен од продажба по краток период од неразјаснети причини, и таа никогаш не зборуваше за тоа јавно.

Лана Дел Реј за едно странско списание изјави дека била зависна од алкохол, на 14-годишна возраст за прв пат била на рехабилитација.

“Пиев алкохол секогаш кога ќе имав можност, честопати сама. Сето тоа тогаш ми делуваше во ред. На 14-годишна возраст, родителите ме испратија за прв пат на клиника за рехабилитација”, рече пејачот.

Пејачката наводно се свршила со пејачот Шон Ларкин, кого го запознала преку апликација за дејтинг, а папараците ја фатиле на улиците во Лос Анџелес, кога се појави со нејзиниот огромен свршенички прстен, па затоа беше јасно дека претпоставките се точни и дека Лана била свршена. Лана донесе одлука да не се појавува во јавноста некое време, а папараците ја уловија при опуштена прошетка, но особено еден детал го привлече вниманието на нејзините обожаватели.

Промената беше особено изразена во комбинацијата за која се одлучи пејачката. Фармерки и бела маица откриваат дека пејачката се бори со екстремен вишок на килограми.

Нејзиниот изглед и забележливата вишок тежина наидоа на негативни коментари, имајќи предвид дека секогаш имала исклучително витка линија, така што ова претставува огромна промена во нејзиниот имиџ. Покрај прекумерната тежина, медиумите и фановите коментираат дека Лана го уништила лицето со прекумерна употреба на полнила и ботокс.

Покрај тоа, за Лана долго време се зборуваше дека е искривена од операциите, а промените се највидливи на нејзиниот нос. Странските медиуми јавуваат дека Лана не го правела само носот, туку дека имала интервенции на лицето – уста, јагодички, ботокс …

Многумина го коментираат и нејзиниот изглед на социјалните мрежи. Откако Лана се здебели 15 килограми, според странските медиуми, таа веднаш станала жртва на „fat shaming“. Ова всушност значи дека таа веднаш била навредувана, омаловажувана и критикувана само поради изгледот на нејзиното тело – затоа што е очигледно дека не смеело да се здебели.

Lana Del Rej

Американската пејачка не се грижи премногу за критичарите, а на крајот на март го издаде својот нов студиски албум наречен „Chemtrails Over the Country Club“, скоро една година откако го откри неговото име.

По објавувањето на албумот „Norman Fucking Rockwell!“ во 2019 година и минатогодишната книга „Violet Bent Backward Over the Grass“ новото издание вклучува претходно објавени песни „Let Me Love You like а Woman“ и песната по која беше именуван албумот – „Chemtrails Over the Country Club“.

Lana Del Rej
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi