МУ СЕ СМАЧИЛО: Принцот Чарлс потполно ќе ги „исфрли“ од фамилијата Меган и Хари?

27 април, 2021
profimedia-0424319993

Ангела Левин, писател и експерт за кралското семејство, рече дека следниот на тронот по 95-годишната кралица Елизабета ќе го намали бројот на членови во монархијата. Мирор пишува дека таа пренела гласини за плановите за кои се дискутирало подолго време. 72-годишниот принц Чарлс ќе се искачи на тронот по кралицата, а Левин тврди дека сакал да ја намали монархијата подолго време поради трошоците.

‘Меган Маркл и принцот Хари може да бидат одбиени од кралското семејство. Кралицата долго време сакаше да го одржува семејството заедно од сентиментални причини, но Чарлс сака промени и мислам дека ќе се случат “, рече експертот за кралското семејство. Тогаш Чарлс би можел да ги покани членовите на неговото семејство да преземат работни улоги, како што е случајот во многу европски земји каде се очекува дека членовите на кралското семејство ќе имаат работа.

Левин додаде дека Чарлс сега ќе презема се повеќе и повеќе должности по смртта на неговиот татко, принцот Филип. Тој ќе ја придружува кралицата на сите важни настани, исто како што тоа го правеше и нејзиниот сопруг порано. Елизабета е благодарна на Чарлс за сè што ќе преземе по смртта на Филип и ќе му довери да носи големи одлуки во име на кралското семејство.

Чарлс инаку беше тешко повреден по големото интервју, принцот Хари и Меган и го дадоа на 67-годишната водителка Опра Винфри, додека принцот Филип беше тешко болен во болницата. Хари сакаше да има врска со неговиот татко, па му напиша писмо кога пристигна во Велика Британија по повод последното збогување на војводата од Единбург. Тој ги посочи причините за неговото заминување, но исто така вети дека ќе ја почитува институцијата и го замоли татко му да му прости што го повреди.

Извори блиски до војводата од Сасекс рекоа дека поради целосната незаинтересираност на татко му и „расипаноста во комуникацијата“ тој бил принуден да му напише писмо. Работите во кралското семејство се искомплицираа, а освен што не ја реши ситуацијата со неговиот татко, Хари се уште е во ладна врска со неговиот брат, 38-годишниот принц Вилијам.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi