Музички времеплов: Тоше Проески и Андријана Јаневска со емотивна изведба на една од најљубовните песни

18 март, 2021
tose

Што се случува кога ќе се спојат најдобрите вокали?
-Експлозија од емоции.

Андријана Јаневска е еден од најдобрите женски вокали во земјава, а за жал прерано починатиот Тоше, важеше можеби и за најдобриот вокал во земјава и пошироко.
На неговиот прв самостоен концерт во 1999 година, Тоше ја покани Јаневска на сцена каде заедно ја отпеаја една од најљубовните песни, „I want to spend my lifetime loving you“.

Секако тоа го сторија без грешка, и предизвикаа многу емоции со настапот.

Преземено од hashtag.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris