2 години по смртта на СОПРУГОТ, таа се најде во СМРТНА опасност поради неговото МИНАТО: Вдовицата на СЛАВНИОТ ПИСАТЕЛ е во ПАНИКА

30 април, 2021
929279_profimedia0559965046_ls

Главните улоги на брачната двојка ги играат Џулиен Мур и Клајв Овен

Многу работи во животот не се сигурни, но она што е сигурно е дека секое следно дело на Стивен Кинг носи морничава приказна и напната атмосфера. Исто така, во повеќето случаи, се очекува да ја добие својата адаптација на малиот или голем екран. Следната адаптација ќе биде сериската верзија на неговиот роман „Приказната на Лиса“, која оваа година доаѓа на платформата „Епл ТВ +“, а во продолжение откријте за што точно станува збор.

Lisina priča

Приказната на Лиса е роман од 2006 година, кој ја следи приказната за Лиза Лендон две години по смртта на нејзиниот сопруг, писателот Скот Лендон. По низата необични настани, Лиса е принудена да се присети на различни сцени од бракот што претходно свесно ги блокираше во нејзиното сеќавање. Серијата ќе има осум епизоди, кои Кинг ги напиша како сценарист, бидејќи тоа е „многу личен трилер“, како што рече.

Lisina priča

Главните улоги на брачната двојка ги играат Џулиен Мур и Клајв Овен, додека во другите улоги се појавуваат Џенифер Џејсон Ли, Џоан Ален, Дан Дехан, Рон Сефас Џонс и Сунг Канг. Џулиен Мур е исто така извршен продуцент, заедно со самиот Кинг, додека за режијата ќе биде задолжен Пабло Ларен, Џ. Џ. Абрамс, Бен Стивенсон и Хуан де Диос Ларен.

Lisina priča

Добрата вест е дека нема да чекаме долго до премиерата на серијата, бидејќи таа доаѓа на 6 јуни на Apple TV +, по што епизодите ќе излегуваат еднаш неделно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris