Бред Пит, Хали Бери, Харисон Форд и Рис Витерспун ќе бидат домаќини на Оскарите оваа година

14 април, 2021
pjimage-9

За разлика од другите церемонии на доделување на наградите, на 25 април нема да ја следиме комуникацијата на актерите и водителите преку апликацијата Zoom

Бред Пит, Хали Бери, Харисон Форд и Рис Витерспун се само дел од славните личности кои ќе учествуваат како водители оваа година на 93-тата престижна церемонија на Оскарите, што ќе се емитува во недела, 25 април, на Американската академија за филмска уметност и наука, известува за списанието People.

Заедно со нив, на списокот презентери има и некои други големи имиња од актерската и модната сцена – Ангела Басет, Бонг Џун Хо, Дон Чидл, Брајан Кранстон, Марли Метлин, Рита Морено и Зендаја.

На Пит, минатогодишниот добитник на Оскар во категоријата најдобра споредна машка улога, ќе му се придружат и други престижни добитници на наградите за 2020 година, Рене Зелвегер, Хоакин Феникс и Лора Дерн.

Meet The Oscars - Los Angeles

Организаторите на церемонијата на почетокот на овој месец истакнаа дека сакаат оваа година доделувањето на наградите да изгледа повеќе како филм, а помалку како ТВ-емисија.

Продуцентите годинава испратија писма до номинираните во кои бараат физички да присуствуваат на церемонијата.

Ова значи дека, за разлика од другите церемонии на доделување на наградите, на 25 април нема да ја следиме комуникацијата на актерите и водителите преку апликацијата Zoom

За оние кои од која било причина нема да можат да присуствуваат на доделувањето на наградите, Академијата ќе ја преземе наместо наградениот уметник.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi