Хаусер од Малдиви објави одлична вест која фановите едвај ја чекаа, и не, не беше првоаприлска шега

2 април, 2021
1200px-2017_RiP_-_2Cellos_-_by_2eight_-_8SC1286

Стјепан Хаусер и Лука Чулиќ повторно ги здружија силите за да ја прослават 10-годишнината од почетокот на нивната кариера, а тие објавија и ново видео. Одличната вест ја објави Хаусер од Малдивите, каде ужива во последните неколку дена.

Не, не, не беше првоаприлска шега – 2CELLOS, Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер се повторно заедно за да ја прослават 10-годишнината од нивната кариера! За оваа пригода, тие ја одбраа песната „Livin’ on a Prayer “од Бон Џови и уште еднаш ни ја покажаа емотивната изведба и неверојатната виртуозност. Ова е нивно прво заедничко издание по пауза од две години за време на која издадоа два одлични соло албуми со класична музика.

„Песната има мистично интро што звучи одлично на виолончело. Остатокот беше многу предизвикувачки да се пренесе за да биде интересно, но успеавме и ќе звучи одлично на нашите настапи во живо еден ден. Особено при крајот на сетот. Знаеме дека сите ќе пеат заедно “, велат 2CELLOS!

Веста што ги воодушеви нивните обожаватели ја објави Хаусер од Малдивите, каде моментално ужива со мистериозната русокоса. „Многумина од вас погодуваат и ме прашуваат која е таа девојка, па конечно решив да ја покажам мојата прекрасна принцеза“, рече Стјепан, објавувајќи видео од дама која делумно го крие лицето со капа, со бујно деколте во преден план и широка насмевка.

Да се потсетиме, 2CELLOS ја започнаа својата успешна светска кариера во 2011 година со објавувањето на обработката на песната и спотот на Мајкл Џексон „Smooth Criminal“. 2CELLOS имаат неверојатни 1,3 милијарди прегледи на YouTube, повеќе од 5,5 милиони претплатници на YouTube, а продадоа скоро милион билети! Тие одржаа распродадени концерти на најголемите светски сцени (New York City’s Radio City Music Hall, London’s Royal Albert Hall, Sydney Opera House…), настапија со светски познати sвезди, и со својот талент, пристап и перформанси на виолончело, ги срушија границите меѓу музичките жанрови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris