МОМЕНТАЛНО ТРАЕ ВОЗБУДАТА ОКОЛУ „ПРИЈАТЕЛИ“, А ОВА СЕ НАЈДОБРО ОЦЕНЕТИТЕ ЕПИЗОДИТЕ СПОРЕД МИСЛЕЊЕТО НА ПУБЛИКАТА

23 мај, 2021
Prijatelji-najbolje-epizode-2-1536x864

Сите зборуваат за враќањето на екипата од Пријатели на малите екрани. Тоа е долгоочекувана средба за која дури се сметаше дека никогаш нема да се случи – како и онаа на екипата на Сексот и градот. Во ера кога ребутови и разни продолженија на популарната ТВ и филмска содржина станаа многу популарни, беше скоро незамисливо да се верува дека навистина никогаш нема да има повторна средба, иако скоро сите актери тврдеа дека нема да се вратат пред камерите во истата постава.

СЕ ПРИСЕТИВМЕ НА НАЈДОБРИТЕ ЕПИЗОДИ

Но, се случи токму тој фактор Х, кој 17 години по завршувањето на последната епизода од последната сезона, сепак ги собра заедно во центарот на вниманието на истиот сет. Без разлика дали станува збор за хонорар, форматот што сите го бараа, но не можеле да го најдат, или едноставно соодветната клима – Мет, Лиса, Дејвид, Џенифер, Кортни и Метју повторно ќе ги гледаме заедно.

И ние ги викаме со нивните вистински имиња со причина – затоа што обединувањето нема да биде класичен ребут во форма на специјална епизода на која сме навикнати. На 27 мај 2021 година, на платформата HBO GO (иако првично беше објавена на HBO Max), публиката ќе може да го гледа специјалот Friends: The Reunion. Судејќи според трејлерот, актерите уште еднаш ќе ја тестираат својата хемија пред камерата, сеќавајќи се на некои иконски моменти во 10-те сезони колку што траеше серијата.

Секој од нас што ја гледал и сакал серијата ја има својата омилена епизода, но околу некои, публиката генерално се согласува. Меѓу најдобро оценетите епизоди апсолутно во сите сезони беа следниве десет:

1. THE ONE WHERE EVERYBODY FINDS OUT (S05E14)

Една од најсмешните епизоди е секако онаа во која сите, по една недела криење, конечно дознаваат дека Моника и Чендлер се заедно – откако Фиби и Рејчел долго време се обидуваа да изнудат признание од нив.

2. THE LAST ONE: PART 2 (S10E17/18)

Тешко да не заплакавте на оваа епизода. Крајот на Пријатели беше многу емотивен, а во исто време и петто најгледано финале на една серија некогаш. Покрај тоа што Рос и Рејчел конечно решија да бидат заедно, Чендлер и Моника посвоија близнаци и се преселија од култен стан во предградијето. На самиот крај, го договараат последното кафе во Централна Перк.

3. THE ONE WITH THE EMBRYOS (S04E12)

Фиби се согласи да биде сурогат мајка на нејзиниот брат и останува бремена со тројка. Остатокот од тимот игра ризичен квиз во кој девојките губат не знаејќи што работи Чендлер (ќе се сетите: „Oh oh… he’s a trans… a transponster!”) и мора да ги сменат становите со момчињата.

4. THE ONE WITH THE PROM VIDEO (S02E14)

Во оваа епизода, Рејчел открива дека Рос е заљубен во неа уште од средно училиште, со култниот заклучок на Фиби “See, he’s her lobster!” кога ќе се смират по првата кавга.

5. THE ONE WITH THE PROPOSAL (S06E25)

Чиста романтика. Иако помислуваме дека целата работа може да пропадне, Чендлер и Моника сепак се свршуваат.

6. THE ONE WITH THE VIDEOTAPE (S08E4)

Екипата открива дека Рос и Рејчел повторно се смириле и се поставува прашањето кој на кого се пуштал. За среќа (или за жал) Рос случајно го снимил целиот настан…

7. THE ONE WITH THE RUMOR (S08E9)

Епизодата со Бред Пит (кој тогаш беше во брак со Џенифер Анистон). Мислиме дека доволно кажавме.

8. THE ONE WITH ROSS’S WEDDING: PART 2 (S04E24)

Кога Рос ќе рече “I take thee, Rachel…” наместо Емили на венчавката, а Чендлер и Моника завршуваат заедно, секако е една од највпечатливите епизоди.

9. THE ONE WITH ALL THE THANKSGIVINGS (S05E08)

Епизода во која екипата се сеќава на најлошиот Денот на благодарноста. И Моника конечно се обидува да го развесели Чендлер со мисирка на главата и спонтано извлекува признание дека тој ја сака…

10. THE ONE WHERE ROSS GOT HIGH (S06E09)

Освен што е епизода во која Моника конечно им признава на своите родители дека е во врска со Чендлер (кој беше ставен на црната листа затоа што Рос го користеше како изговор за пушење во младоста), таа е позната и по легендарниот „десерт на Рејчел ” во кој таа комбинираше пита со месо и колач.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi