(ВИДЕО) Прекрасен глас на само 6-годишна возраст: Погледнете го првиот настап на Тамара Тодевска

7 мај, 2021
tamara1

Тамара Тодевска несомнено важи за еден од најдобрите вокали во нашата земја, а за сите нејзини успеси зборува нејзината долгогодишна кариера…

Дали сте знаеле дека својот прв официјален настап, Тамара го имала на само 6 години?

Имено, таа за прв пат стапнала на сцена во 1991 година, на музичкоот фестивал „Макфест“, како придружен вокал  на познатото дуо – сестрите Маријана и Росана кои таа година настапија со песната „Љубов“.

Тоа беше четврто и последно учество на Маријана и Росана како дуо на „Макфест“ и единствениот пат кога тие не беа наградени, иако песната заврши на високото 5-то место во финалето.

Но, токму на тогаш македонската јавност ја имала честа да го слушне препознатливиот глас на нашата Тамара, која уште како дете пленела со харизма.

Преземено од slobodenpecat.mk

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi