НА 16 ГОДИНИ БИЛ ИСФРЛЕН ОД ШКОЛО, ЖИВЕЕЛ ВО ПРИКОЛКА, А БИЛ ОСОМНИЧЕН И ЗА УБИСТВО: Осум помалку познати факти за славниот комичар!

15 април, 2021
29106_jim1_f

Славниот актер, кој имал многу тешко детство, живеел на работ на егзистенцијата, па тој и неговото семејство биле принудени некое време да живеат во напуштена приколка.

Целото семејство работеше напорно за да ги исчисти фабриката и фабричките машини за да преживее.

Како дете, Џим бил многу срамежлив и несигурен, па сето тоа го прикривал со правење смешни гримаси и шеги, што подоцна го направило славен.

Пред да успее во Холивуд, тој настапувал во клубовите во Торонто како комичар, што ја подобрило финансиската состојба на неговото семејство.

Трнлив пат до ѕвездите

На 16-годишна возраст бил избркан од училиште, а на 18-годишна возраст заминал во Холивуд.

Во раните осумдесетти, тој го сними својот прв игран филм „Запознајте ја Џенет“, каде го играше неуспешниот комичар Тони Морони.

Осумдесеттите години за Џим не беа многу успешни години, па тој падна во тешка депресија, но не се предаде, а со доаѓањето на деведесеттите години, неговата кариера растеше, најпрво во филмот „Ace Ventura“, а подоцна, голема филмските улоги само доаѓаа.

Поранешната девојка на актерот Џим Кери изврши самоубиство во септември 2015 година. Се предозирала со разни таблети и со тоа си го одзела животот, а нејзините родители го обвинија актерот дека тој всушност е виновен за тоа.

Тие исто така тврдеа дека тој пренел неколку сексуално преносливи болести на нивната ќерка, а целиот случај завршил на суд, се разбира. Од почетокот, Џим имаше мислење дека не е виновен, ги негираше сите тврдења, а сега тоа се докажа и на суд. Тој беше прогласен за невин по сите точки од обвинението, откако беше потврдено дека доказите презентирани од адвокатот на семејството Бели биле фалсификувани.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris