На само 12 години паднал во ПЕКОЛОТ НА ПОРОЦИ, бил пријател со Бред Пит: Трагичната смрт на музичарот која сеуште не е прежалена

21 јули, 2021
FZB567WGDII6TCHRIBWI6S7HAY

Американскиот музичар Крис Корнел почина во 2017 година, а денес би наполнил 57 години. Светот на музиката го памети како пејач и гитарист на бендовите Soundgarden и Audioslave, како и основач на бендот Temple of the Dog.

Неговата смрт е сè уште тажна тема за сите љубители на рок музиката, а животната приказна на славниот музичар остава во неверување …

<p>Životna priča i tragičan kraj čuvenog muzičara ostavljaju u neverici...</p>

Кога неговите родители се развеле уште во тинејџерските години на Корнел, тој го зел презимето на неговата мајка, како и неговите браќа и сестри. На 10-годишна возраст започнал да свири музика, но почнал да пие алкохол само на 12-годишна возраст.

На 15-годишна возраст, Крис се дрогирал скоро секој ден. Како тинејџер тргнал во борба против депресијата, никогаш немал многу пријатели и зборувал за себе како осамен волк.

Chuck D, Questlove & More React To Chris Cornell's Tragic Suicide | HipHopDX

Тој еднаш рече дека неговата мајка му го спасила животот кога му купила тапани. Неговата музичка кариера доживеа подем, тој се спријатели во светот на музиката и стана една од иконите на гранџ-движењето. Жените го обожаваа, а неговата музика имаше милиони обожаватели.

Ниту неговиот љубовен живот не помина без турбуленции: истата година кога се разведе од својата сопруга Сузан Силвер, кажа судбоносно „да“ со друга жена. Неговата зависност од пороци ја отежнуваше секоја љубов, а неговата вдовица рече дека никој освен самиот не можел да го спаси од канџите на зависноста.

<p>Životna priča i tragičan kraj čuvenog muzičara ostavljaju u neverici...</p>

Корнел и Бред Пит се пријатели повеќе од две децении. Тие секогаш се поддржувале јавно.

„Јас сум зависен од сè што прави Крис Корнел”, рече еднаш Бред за „Cinema Confidential“

Во мај 2017 година, Корнел беше пронајден од телохранител во бесознание во бањата на хотелската соба во Детроит, по еден настап. Тој бил пренесен во болница, но немало спас. Кога полицијата ја испитала неговата смрт, во извештајот се вели дека нема ништо сомнително.

<p>Životna priča i tragičan kraj čuvenog muzičara ostavljaju u neverici...</p>

Откако патолозите го испитале и телото на музичарот Крис Корнел, беа објавени точните резултати од обдукцијата, кои ја откриваат причината за неговата смрт.

„Смртта е предизвикана од бесење“, напишал помошникот патолог во извештајот објавен во списанието Rolling Stone.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi