На вчерашниот датум е родена Витни Хјустон: Музичката дива го освои светот со нејзиниот талент, а потоа следуваа трагедиите

10 август, 2021
184325_profimedia0117778290_ff

Славната музичка дива, Витни Хјустон, е родена на денешен ден во 1963 година, и таа ќе наполнеше 57 години, ако не не напуштеше.

Родена е во Њу Џерси во музичко семејство, а мајка ѝ билс познатата пејачка Сиси Хјустон. Според Гинисовата книга на рекорди, Витни била најнаградуваната вокална уметница, а публиката ширум светот се воодушевувала од нејзиниот магичен глас и амазонскиот изглед, што е неповторливо.

Vitni Hjuston

Во текот на нејзината кариера, Хјустон се обиде и во филмските достигнувања, каде што забележа извонредни резултати, а се истакнаа „Телохранителот“ и „Жената на свештеникот“, а денес тие можат да ги следат помладите генерации, кои ќе слушнат за одличната пејачка од оние што ја имаа честа да присуствуваат на величествени концерти.

Љубовниот живот што Витни не го криеше од јавноста, многу го заинтригира светот, бидејќи по венчавката со колегата Боби Браун, нејзината кариера беше во втор план, што ја загрижи публиката.

Vitni Hjuston

Оставија впечаток на страсни, посветени луѓе, но наскоро се предадоа на употребата на опојни супстанции, што доведе до фаталната судбина на музичката икона. Во 1993 година, Витни ја роди својата наследничка Боби Кристина, која требаше да ги врати на вистинскиот пат, но тоа не се случи, а конфликтите меѓу сопружниците доведоа до реакција на надлежните органи, кои честопати се повторуваа.

Иако Хјустон посочи дека Боби физички ја нападнал, таа се вратила кај него избезумено, без објаснување, додека мајката Сиси не ја убедила да се разведе, за да си го врати идентитетот и кариерата, која таа ги запоставила. Тоа се случи во 2007 година, а потоа доби старателство над нејзината малолетна ќерка.

Vitni Hjuston

По две години, Витни изгледаше како да е онаа старата, а албумот за камбек „I Look at You“ ги воодушеви фановите ширум светот. Работеше на неколку меѓународни проекти, но за жал таа 2012 година беше фатална за нејзиниот живот, а на 11 февруари нејзиното безживотно тело беше пронајдено во Лос Анџелес, во хотелот Беверли Хилс, каде што следниот ден се одржуваа Греми наградите. Полициските извештаи велат дека пејачката се удавила во кадата, а наодите покажале дека во таа прилика била под дејство на наркотици и дрога.

Наследничката Боби Кристина многу тешко ја поднесе смртта на нејзината мајка, по што доживеа нервен слом. Три години подоцна, таа беше пронајдена без свест во кадата, по што помина шест месеци во кома, но не успеа да се опорави. Во официјалниот извештај се наведува дека таа користела кокаин, марихуана и алкохол пред нејзината смрт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi