НАЈБИЗАРНИТЕ ДИЕТИ НА ПОЗНАТИТЕ: Една славна глумица се храни со сончева енергија, а за да биде фит оваа глумица јаде само коцки мраз!

8 јуни, 2021
251559_bizarne-dijete_ls

Тие се постојано изложени на јавноста, а притисокот што го трпат е голем. Од нив се очекува да изгледаат совршено во секое време. Затоа овие дами прибегнуваат кон некои сосема бизарни методи на слабеење. Еве за што станува збор:

Рене Зелвегер – диета со коцки мраз

Бидејќи требаше да се здебели многу за потребите на улогата на Бриџит Џонс, оваа реномирана и наградувана актерка потоа реши да ја отстрани својата тежина со ригорозна диета, што вклучува само консумирање коцки мраз. Со оваа диета, целосно откажување од храна, актерката ги изгуби сите вишок килограми.

Rene Zelveger

Џенифер Лопез – масло од грејпфрут

Истражувањата покажаа дека маслото од грејпфрут содржи ароми што можат да го намалат апетитот. Џенифер Лопез е една од славните кои секогаш во чантата имаат масло од грејпфрут. Изворите тврдат дека Џенифер го „вдишува“ три пати на ден 15 минути, со цел да го потисне апетитот.

Dženifer Lopez

Мишел Фајфер – диета со дишење

Оваа многу опасна диета се практикува како дел од култот чии корисници веруваат дека преку процесот на медитација човек може да живее само од воздух и сонце. Мишел Фајфер призна дека била дел од овој култ на почетокот на нејзината кариера и дека го применила овој метод на диета кој се залага за дишење и сонце наместо храна.

Mišel Fajfer

Ферги – јаболков оцет

Иако нема ригорозен план на исхрана како и останатите ѕвезди, пејачката смета дека јаболков оцет, кој го зема две лажици на ден, е корисен за нејзината витка линија. Како што и самата призна, таа, исто како и Мишел Фајфер, користеше хранење со соларна енергија некое време.

Fergi

Никол Кидман

Додека ја снимаше Студената планина, Никол Кидман беше на диета со тврдо варени јајца. Оваа диета не е премногу комплицирана – ниту здрава: таа јадеше едно варено јајце наутро и две до три навечер.

Nikol Kidman

Кети Холмс

Кејти Холмс еднаш реши да изгуби тежина јадејќи супа од морков за појадок и сурова брокула за ручек и вечера.

Kejti Holms