НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ ГО ПОКАЖА СИНОТ: Ретка фотографија од бебето на Илон Маск! Предизвика ХАОС на социјалните мрежи! (ФОТО)

7 февруари, 2021
1997807_profimedia0419611940_ls

Илон Маск, официјално најбогатиот човек на Светот, објави фотографија од неговиот деветмесечен син X Æ A-XII и предизвика ентузијазам кај корисниците на социјалните мрежи. Ентузијазмот беше сè поголем бидејќи тој ретко поставува семејни фотографии, особено од неговиот најмлад син.

Сопственикот на Тесла и Невралинка обесил фотографија на која неговиот син влече маица додека тој остварува телефонски повик.

„Второто последно кралство“, напиша тој со фотографијата.

Маск и неговата девојка, пејачката Гримс, станаа родители на момчето во мај 2020 година. Парот првично го нарече своето бебе „X Æ A-XII Mask“, но тие беа принудени да го променат во „X AE A-XII“, бидејќи законот во Калифорнија забранува посебни знаци и броеви на имиња.

Инаку, Илон има вкупно 7 деца, а тој беше оженет со Џастин Вилсон и двапати со Талул Рајли, а имаше и врски со познати дами – најпозната е Амбер Херд. Роден е во 1971 година во Преторија, Јужна Африка. Неговата партнерка Грајмс е родена во Ванкувер, Канада во 1988 година. Нејзиното вистинско име е Клер Елоиз Буше и малото момче X Æ A-XII е нејзиното прво дете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi