НАЈБРЗИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ КРИЕШЕ НАЈУБАВИ ВЕСТИ: Усеин Болт доби близнаци – по Молња, семејството се зголеми со Гром!

28 јуни, 2021
252503_juseinbolt_ls

Олимпискиот рекордер на сто и двеста метри, неповторливиот Усеин Болт и неговата долгогодишна партнерка Каси Бенет објавија дека нивното семејство добило уште два члена. Веста беше дочекана со доза на изненадување кај фановите на фантастичниот спринтер од Јамајка, бидејќи никој не знаеше дека Каси е бремена.

Гордите родители објавија семејна фотографија од петчлено семејство на Инстаграм и ги открија имињата на ново пристигнатите момчиња – Тандер и Сент Лео. Покрај близнаците, Хусеин и Каси веќе имаат и девојче, Олимпија Лајтнинг, родена лани во мај. Светските медиуми, не без причина, ја следеа веста за проширувањето на семејството Болт со духовити наслови – дека по Молњата пристигнал и Гром.

Jusein Bolt
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi