Намерно исфрлено? Овој дел од интервјуто со Меган Маркл не се емитуваше

13 март, 2021
1

Интервју кое крена прашина во светот.

Меган Маркл и принцот Хари предизвикаа општа бура во британското кралство, кога во интервју кај Опра Винфри ги изнесоа сите „Валкани алишта“ од нивното семејство.

Сепак, сега деловите што случајно или намерно беа извлечени од интервјуто, започнаа да се појавуваат на социјалните мрежи. Имено, обожавателите на Меган и Хари тврдат дека овие делови биле намерно исфрлени, со цел двајцата да се претстават во лошо светло.

Одговарајќи на прашањето дали членовите на кралското семејство треба да бидат подготвени на тоа, дека дефинитивно ќе ја изгубат приватноста, Меган одговори прилично мирно и нормално: – Мислам дека секој има право на приватност. Во основа Не зборуваме за ништо што никој друг не би очекувал – рече таа и додаде:

„Ако имате фотографија од вашето дете на вашата работна маса, и вашиот соработник рече:„ О, Боже, твоето дете е толку симпатично “. Може ли да ти го земам телефонот за да ги видам сите слики од твоето дете? “, Одговорот е НЕ. Ова е слика што ја споделувам со вас – рече Меган и објасни дека ако споделите една фотографија од дете на социјалните мрежи, не значи дека некој има право да го слика вашето дете без дозвола. Овој дел не беше емитуван, па разочараните обожаватели сметаа дека ова е директен напад врз британската кралска двојка.

-Многу сум разочаран што ITV објави уредувана верзија на интервјуто. Овој клип зборува за тоа дека Меган изгледа нормално, затоа што таа е таква! Ова е смешно. ITV емитуваше напис кој не беше во прилог на Меган и Хари – напиша корисник кој го сподели видеото на Твитер, а потоа следуваше објаснувањето на Опра:

-Најважното прашање на кое треба да се одговори тука и за што ќе биде ова шоу е – зошто тие заминаа – објасни Опра за Си-Би-Ес.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris