Наоми Кемпбел откри како е да се биде мајка на 51 година: „Мислам дека го имам детето од соништата„

22 септември, 2021
profimedia-0371423778-830x0

Наоми Кембел стана мајка на 51 -годишна возраст, а девојчето што го роди во мај се роди од сурогат мајка.

Моделот откри во интервју за BBC HARDtalk како е да се биде мајка.

„Имам многу среќа“, рече Наоми.

„Мислам дека имам дете од соништата. Таа е убава. Таа е веќе многу независна, внимателна и паметна. Спие 12 часа. Таа е добра девојка.“

Таа додаде дека има намера да внесе семејни вредности во нејзината ќерка и да ја воспита како силна и независна жена.

„Црниот пантер“, како што медиумите ја нарекоа Наоми кога стана „лице на насловната страница“, ја изненади светската јавност во мај со објавувањето дека станала мајка.

„Прекрасен мал благослов ме избра да бидам нејзината мајка. Чест ми е што имам толку нежна душа во мојот живот. Нема зборови со кои може да се опише животната врска што ја споделувам со тебе, ангелу. Нема поголема љубов“ – напиша тогаш во описот на фотографијата на која се прикажани нејзините раце и нозе на девојчето.

Уште во 2017 година, Кембел изјави дека размислува да стане мајка, но не брзаше да ја постигне таа намера.

„Постојано размислувам кога ќе имам деца. Но, сега, со оглед на достигнувањата на науката, мислам дека можам да го правам тоа кога сакам“ – рече таа тогаш.

Во октомври 2019 година, на прашањето кога ќе стане мајка, таа рече:

  • Се уште не, ќе видам што носи универзумот.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris