Наскоро ново интервју? „Чарлс не го одобрува клеветењето на семејството од страна на Хари“

14 март, 2021
Screenshot_29

Утре ќе биде точно една недела откако светот го виде бомбастичното интервју на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри. Двочасовната посета на кралскиот пар кај познатата американска водителка, како што се очекуваше, ја разбуди јавноста, а особено палатата, со оглед на обвинувањата упатени од Сасексови кон неа. Од постојано замолчување на Меган, Кејт претставена како жртва, а не онаа која според поранешната актерка ја повредила сопругата на принцот Хари, до проблемот со расизмот за кој Сасекс рече дека постои уште од првиот ден, а беше највидлив кога палатата одлучи да му ги одземе кралските титули на нивниот наскоро двегодишен син Арчи. Сите овие, но и многу други детали од двегодишниот живот внатре во британскиот двор, Меган и Хари ги споделија со јавноста која, без оглед на чија страна се наоѓаше во моментот, со нетрпение ги следеше реакциите на секој член на дворецот на прашањата за одметнатиот пар.

Meghan Markle

По огласувањето на кралицата Елизабета Втора, прво објавено во официјално соопштение: „Целото семејство е тажно кога дозна колку биле предизвикувачки изминатите години за Хари и Меган. Проблемите што се појавија, претежно расни, се загрижувачки. Иако некои спомени можат да бидат различни, тие се сметаат за многу сериозни и семејството ќе ги решава приватно. Хари, Меган и Арчи секогаш ќе бидат сакани членови на семејството“, а потоа принцот Вилијам, негирајќи ги обвинувањата за расизам, сега е познато што мисли таткото на Хари за неговиот телевизиски изглед.

Princ charles

Имено, иако тој самиот не одговори и во моментот кога медиумите скокнаа кон него со прашања во врска со неговиот син и снаа, тој само кисело се насмевнал, изјави извор за „US Weekly“, објаснувајќи како се чувствува британскиот престолонаследник после сè што кажа неговиот син на американската водителка. „Чарлс не ја одобрува клеветата на Хари за семејството во медиумите. Тој верува дека овие работи можеле да се решат без никакви проблеми помеѓу четири sида “, изјави неименуван извор за медиумите, додавајќи:„ Чарлс, исто како и Вилијам, верува дека ова е само првото во низата интервјуа што ќе се обидат да ја нарушуваат сликата на кралското семејство во иднина.

Princ Charles

Да потсетиме, Хари и откри на Опра дека пред да објави дека се повлекува од кралското семејство имал три разговори со кралицата и два разговори со неговиот татко, кој е следниот на редот за британскиот трон. ‘После тоа тој престана да ми се јавува. Тој го стори тоа затоа што тогаш ги зедов работите во свои раце. Морав да го сторам тоа за моето семејство. Ова не е изненадување за никого, навистина е тажно што оваа точка е достигната, но јас морав да направам нешто, и за моето ментално здравје и за сопругата. А и за Арчи, бидејќи можев да видам каде води ова “, објасни британскиот принц и заклучи дека неговиот татко го разочарал и повредил.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris