Не се одделува од новото момче поради кое целосно ја изгуби главата, а судејќи според фотографијата, ниту тој не може да ѝ одолее! (ФОТО)

30 јуни, 2021
Screenshot_1

Алесандра Амбросио ужива во својата нова љубов, а во последните денови е на одмор со своето ново момче, по кое целосно го загуби умот.

Пензионираната бразилска манекенка Алесандра Амбросио ретко се појавува во јавноста закопчана до грлото, а се чини дека летото ѝ е повеќе од добро. Таа објави низа фотографии од одморот на Instagram, а со својот беспрекорен изглед ги воодушеви сите, како и секогаш.

Во описот на фотографиите, таа ги напиша зборовите на песната „ National Anthem “ од Лејн Дел Реј, а покрај примамливите фотографии, објави и неколку смешни. На една од нив, новото момче Ричард Ли го гриза нејзиниот задник, а се чини дека парот ужива во својата љубовна врска.

Пред него, Алесандра беше заљубена во италијанскиот претприемач Никола Одди, а беше свршена и со Џејми Мазур, со кого ја има 12-годишната ќерка Ања Луиз и 9-годишниот син Ноу Феникс, а веридбата ја раскинаа во 2018 година.

На Instagram ја следат повеќе од 10 милиони луѓе кои ѝ се восхитуваат на нејзиното тело и животот што активно го споделува со нив на социјалните мрежи секој ден.