Нејзиниот изглед е скоро беспрекорен, а еве во што е тајната: Меланија Трамп раскажа до кои навики се придржува секој ден

2 септември, 2021
314203_mela-nija-3_ff

Интересно е што поранешната прва дама на Америка, Меланија Трамп, секогаш избира исто јадење за појадок, според кое може да се заклучи дека е многу дисциплинирана жена, пишува Курир.

Секој ден започнува со иста храна

И покрај фактот дека сега е позафатена од кога било, оваа 47-годишна дама секогаш одвојува време за појадок, кој мора да биде здрав. Пред неколку години, Меланија за списанието „GQ“ откри дека својот ден обично го започнува со овесна каша, која е позната по високата содржина на влакна и смути со пијалок направен од неколку состојки полни со витамини.

Јаде одреден број овошја секој ден

Се прашувате како убава Словенка ја одржува својата линија витка, а кожата блескава? Таа во својата исхрана воведува овошје богато со антиоксиданси. Во едно интервју, таа откри дека нејзината дневна цел е да јаде најмалку седум овошја.

Ништо не си забранува

Поради нејзиниот фантастичен физички изглед, многу луѓе мислат дека Меланија е една од оние кои апсолутно не консумираат шеќер. Напротив, сепак. “Ги немам вообичаените слатки што секогаш ги јадам. Ако сакам да јадам слатки, би избрала овошје или малку чоколадо, бидејќи мислам дека и на моето тело му е потребно”, вели таа. Првата дама дури призна дека сака да јаде сладолед понекогаш, се додека е „во рамнотежа со здрава храна“

Таа не држи лоша диета, здравата исхрана е дел од нејзиниот животен стил

Многу е важно Меланија да пие многу вода во текот на денот, за да остане хидрирана и никогаш да не консумира мрсна или висококалорична храна. По раѓањето на синот Барон и губењето на килограмите за време на бременоста, таа призна дека здравата исхрана и пилатес, два или три пати неделно, и помогнале да се врати во старата форма.

ishrana, zdrava hrana

Умереноста е клучот

„Понекогаш можеме да се препуштиме на себе и да јадеме што сакаме, било да е чоколадо или хамбургер, се додека нормално се храниме здраво“, рече еднаш Меланија, а експертите веруваат дека тоа може да биде тајната на нејзината витка линија. Тоа е повремено уживање во сопствените желби што ѝ помага да не започне неконтролирано прејадување штом волјата малку ослабне.