Нејзиниот живот ќе ве фасцинира! 5 работи кои не сте ги знаеле за пејачката Ријана!

20 февруари, 2021
џс

Таа успеа да го надмине тешкото детство

Ријана успеа да се издигне над семејните проблеми на многу мала возраст, иако своето детство го помина гледајќи непријатни сцени, бидејќи нејзиниот татко се бореше со зависност од кокаин и алкохол. Тоа го уништило нејзиното семејство, но таа често оди во родниот Барбадос и е многу посветена на нејзината сестра Мајеста.

Поопасна е отколку што изгледа

Како средношколка, Ријана се испроба како воен кадет! Интересно е тоа што нејзин наредник беше Шонтел, пејач и текстописец од Барбадос, познат по хитовите „Маица“ и „Невозможно“.

Не и е гајле што мислат другите

Пред неколку години, Кендал Џенер на Твитер напиша дека би била многу тажна доколку Ријана не ја отпее песната Комплицирана на концертот што планира да го посети. Коментарот на Ријана: „Па, тогаш не доаѓај“.

Нејзините фризури

Кратка коса, долга коса, боб, сина, црвена, црна, права, виткана… Ријана секогаш изгледа подеднакво убава и може да застане рамо до рамо со водечките супермодели.

Тој има свој ден – буквално

Не, не зборуваме за нејзиниот роденден. Секој 22 февруари, два дена по нејзиниот роденден, Денот на Ријана се слави на Барбадос! Првпат беше обележано во 2008 година, со церемонија на која присуствуваше премиерот Дејвид Томпсон.