Некои мислат дека принцот Хари е криминалец, некои мислат дека е син на Трамп

7 март, 2021
ХАРИ

Тафт е мал град во Калифорнија со малку повеќе од 9000 жители и се наоѓа на околу 160 километри оддалеченост од Монтесит, местото каде што живее принцот Хари со неговата сопруга Меган Маркл и синот Арчи.

Редакцијата на британски „Дејли меил“ направи анкета – тие им покажаа на минувачите во Тафт фотографија со принцот Хари и ги прашаа што мислат, кој е на фотографијата. Одговорите беа, во најмала рака, интересни.

„Мислам дека го видов на постер во поштата, или дали некој се бара криминалец? Зарем тој не е еден од синовите на Трамп?“, Рече еден од испитаниците, додека друг човек рече дека на фотографијата има кошаркар, но не беше сигурен од кој тим “.

“Тој е актер. Не го знам неговото име, но сум го видел на многу филмови”, “Ми се чини познат. Дали е тој ТВ-презентер”, се некои од одговорите од анкетата.

Истото истражување неодамна беше спроведено во американскиот град наречен Лондон (околу 10.000 жители) и во плажата Делреј (околу 70.000).

Во Лондон, еден човек рече дека „не му е гајле кој е на фотографијата ако не му купи кафе или не донесе велосипед за поправки“, додека еден од испитаниците во плажата Делреј рече дека „мисли дека е актер, а можеби и Крис Прет “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris