Неочекуван пресврт: Уапсени пет осомничени за кражбата на кучињата на Лејди Гага, на изненадување на сите и жената која ги вратила!

1 мај, 2021
Screenshot_18_1000x0

На крајот на февруари, Лејди Гага беше киднапирана од нејзините миленици, за кои е многу приврзана. За време на кражбата, шетачот на кучиња и пријателот на пејачката Рајан Фишер беа ранети, а сега се уапсени пет лица кои наводно биле вмешани во грабежот, соопшти полицискиот оддел во Лос Анџелес.

Тројца осомничени, на возраст од 18 до 27 години, беа уапсени во вторникот под обвинение за обид за убиство, додека другите беа обвинети за помагање во кражба и обид за убиство. Полицијата во Лос Анџелес издаде соопштение во кое се вели дека четворица од петмината осомничени биле документирани членови на бандата.

Жената која ги врати кучињата неколку дена откако Лејди Гага објави дека награда од половина милион ќе го следи пронаоѓачот на нејзините булдози е исто така една од осомничените. Таа е поврзана со таткото на еден од осомничените за обидот за убиство. Сè уште не е познато каква казна ќе издржи за ова дело, а до тогаш е во притвор.

Да потсетиме, Рајан Фишер беше пресретнат од напаѓачите на сред улица додека шеташе со кучињата, при што беше застрелан, а разбојниците ја искористија таа можност да украдат два булдога на американската пејачка, а сето тоа беше снимено од безбедносните камери.

Според детективот, мета на осомничените не биле Рајан Фишер, туку кучињата на славната пејачка, бидејќи знаеле дека ќе земат голема сума пари за откуп, и дека тоа е мотивот за грабежот – тоа е наведено во полициското соопштение.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi