НЕВЕРОЈАТНО: Вака денес би изгледале славните кои прерано го напуштија овој Свет! (ФОТО)

29 мај, 2021
56766_elvis-prisli_ls

Многу славни личности починаа релативно млади или во време кога се чинеше дека имаат многу повеќе да му понудат на Светот. Иако оставија неизбришлива трага во својата професија и инспирираа милиони, на нивните обожаватели не им беше лесно да се помират со фактот дека тие повеќе не се меѓу нас.

Размислувајќи за починатите славни личности, еден експерт за Фотошоп се запрашувал како би изгледале денес Џон Ленон, принцезата Дијана, Џејмс Дин и други великани, доколку тие сѐ уште беа живи. Користејќи апликации засновани на вештачка интелигенција, тој се обиде сам да одговори на ова прашање. Направи серија портрети кои покажуваат како може да изгледаат починатите славни личности денес доколку нивниот живот не завршеше прерано.

Погледнете како изгледаат овие портрети во следните редови.

Џон Ленон

Роден: 9 октомври 1940 година. Починал: 8 декември 1980 година. Да беше жив денес, ќе имаше: 81 година

Фреди Меркјури

Роден: 5 септември 1946. Починат: 24.11.1991 година. Да беше жив денес, ќе имаше: 75 години

Дејвид Боуви

Роден: 8 јануари 1947 година. Починат: 10 јануари 2016 година. Да беше жив денес, ќе имаше: 74 години

Елвис Присли

Роден: 8 јануари 1935 година. Починал: 16.08. 1977. Да беше жив денес, ќе бе имаше ше: 86 години

Принцезата Дијана

Роден: 1 јули 1961 година. Почината: 31.08. 1997 година. Да беше жива денес, ќе имаше: 60 години

Витни Хјустон

Роден: 9.08. 1963 година. Почината: 11.02.12 година. Да беше жива денес, ќе имаше: 58 години

Тупак Шакур

Роден: 16.06.1971 година Починат: 13.09.1996 година. Да беше жив денес, ќе беше: 50 години

Џејмс Дин

Роден: 8 февруари 1931 година. Починат: 30 септември 1955 година. Да беше жив денес, ќе имаше: 90 години

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi