НОВ ЉУБОВЕН ПАР ГО ТРЕСЕ ХОЛИВУД! Анџелина Џоли во врска со 15 ГОДИНИ ПОМЛАД пејач! Еве кој го освои срцето на поранешната сопруга на Бред Пит! (ФОТО)

3 јули, 2021
Screenshot 2021-07-03 173130

Неочекувано!

Судејќи според пишувањата на странски медиуми, познатата актерка Анџелина Џоли тајно се гледа со пејачот Абел Тесфи, кој е попознат по неговото уметничко име, Д Викенд.

Имено, тие двајцата беа фатени заедно во Лос Анџелес на вечера во италијански ресторан од кој излегоа одделно. Актерката и пејачот поминаа неколку часа таму, Анџелина носеше црн, свилен фустан, а пејачот беше лежерно облечен.

– Очигледно не се криеја. Тој е фокусиран на работа и филмски ангажмани. Ќе биде актер во нова серија – вели изворот.