Нов скандал го потресе кралското семејство: Вилијам и Хари заедно го открија споменикот на принцезата Дајана, но имаа едно посебно барање!

3 јули, 2021
453508_beer-reuter_f

Како што веќе дознавме, Меган Маркл не беше поканета на отворањето на споменикот на принцезата Дајана, за да нема непријатности, а Кејт Мидлтон не присуствуваше на церемонијата на отворање на спомен обележјето.

Вилијам и Хари одржаа одделни говори

Сепак, британскиот „The Sun“ објави уште една пикантерија што ќе го одбележи роденденот на Лејди Ди. Браќата побараа секој да одржи посебен говор. Тие присуствуваа на церемонијата заедно, но не застанаа едни покрај други за време на говорот, бидејќи се плашат дека говорот на телото ќе открие како се чувствуваат и што мислат едни за други.

Пред кратко време, принцот Вилијам ги зеде децата, Џорџ, Шарлот и Луис, за да им го покаже споменикот на нивната баба, што беше отворен на 1 јули, на нејзиниот роденден.

Harry and William Reunite to Unveil a Statue of Princess Diana | Vanity Fair

Ниту Чарлс не дојде на церемонијата

По раѓањето, Меган Маркл испрати изјава дека не планира некое време да патува насекаде. Кејт Мидлтон требаше да присуствува на церемонијата, но наскоро беше објавено дека нема да дојде поради ограничувања заради Ковид. Значи, покрај принцовите ќе бидат уметникот Јан Ранк Броди и градинарот Пип Морисон.

Кејт Мидлтон веќе го виде споменикот, а го водеше принцот Вилијам со децата

Верувале или не, принцот Чарлс, поранешниот сопруг на Лејди Дијана, не присуствуваше на церемонијата. Според многумина, тој е солидарен со својата снаа Кејт Мидлтон и испрати соопштение за јавноста во кое пишува дека не е во ситуација да присуствува на церемонијата на отворање на споменикот поради неговото патување во Шкотска .

Уметник на споменикот на Лејди Дијана

Споменикот на принцезата Дијана се чуваше во тајност до отворањето. Јавноста знаеше само дека автор е уметникот Јан Ранк Броди, кој инаку го дизајнираше ликот на кралицата Елизабета, кој е на металните фунти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi