НОВАК КОНЕЧНО НЕ Е ВИНОВЕН! Зборовите на директорот на „Australian Open“ ќе предизвикаат ШОК: Ова е причината зошто Ѓоковиќ беше КРИТИКУВАН

28 февруари, 2021
2478693_screenshot-1_ls

Пред да го крене пехарот по деветти пат во кариерата, наменет за победникот на Australian Open, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ беше мета на критики.

Тие се случија затоа што тој се осмели да побара подобри услови од организаторите на Australian Open за тенисерите кои беа во изолација од корона две недели и не им беше дозволено да ги напуштат хотелските соби иако беа целосно здрави.

Овие „барања“ беа презентирани и како еден вид „ултиматум“, поради што некои медиуми го распнаа Новак во стилот на „На што протестира кога обичниот свет поминува низ подрастични мерки?“.

Директорот на Australian Open, Крег Тајли сега вели дека „Ѓоковиќ испратил писмо со шест барања“ на адресата на организаторите.

„Немаше писма, немаше молби – ние само разговаравме отворено, а тоа беше погрешно протолкувано во печатот! Тој, за да каже” зад завесата “, ми испрати порака додека беше во Аделаида, во карантинскиот режим таму. многу предлози, не барања, бидејќи тој се обидуваше да им помогне на нив, а имаше 72 спортисти, кои беа со нас во Мелбурн во целосна изолација. Половина од тие предлози не беа практични и не добија дозвола да се спроведат другата половина беше можна “, вели Тајли и продолжува:

„Тогаш се случи некој од тимот на Новак или некој од АТП да ја објави оваа информација до медиумите и таа беше претставена како список на барања, што веројатно доведе до критики кои не беа фер, затоа што навистина водевме отворен дијалог. , истакна тој.

Крег Тајли го заврши интервјуто на оваа тема со следниве зборови:

„Зад сцената, моите разговори со Новак отсекогаш биле многу добри. Морам да признаам дека оваа година тој беше подобар од кога било досега, иако тоа беа стресни периоди, и згора на сето тоа – тој беше нападнат од многумина. Јас мислам дека е, на многу начини, само се обидуваше да им помогне на другите, а понекогаш и не беше совршен тајминг. Но, сепак, најважно е дека тој е фантастичен спортист “, рече директорот на првиот грен слем на сезоната.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi