Нови продолженија на Хари Потер можеби се на пат, не информира WarnerMedia!

9 март, 2021
hari

Можеме да се вратиме во Хогвортс во иднина, ако се согласи некој од шефовите на WarnerMedia.

Поминаа 10 години откако се збогувавме со Хари, Рон и Хермионa.

Шефот на WarnerMedia, Џејсон Килар, на конференција за инвеститори изјави дека публиката може да добие уште една инјекција на магија.

“Тука е ова мало нешто што се вика Хари Потер, кое е една од најпопуларните франшизи. И ние сме неверојатно благодарни што можеме да се здружиме со Ј.К. Роулинг, па затоа би тврдел дека и тука има многу забава и потенцијал “, рече Килар за Морган Стенли.

Немаше детали за тоа што може да биде, но тоа сигурно значи дека не сме го виделе последниот волшебнички свет.

THR сугерираше дека, доколку поминат низ друг филм, продуцентите можат да изведат театарска продукција Хари Потер и Проклетото дете на големото платно.

Претставата во два дела започнува 19 години по настанот „Поклони на смртта“ и го следи Хари Потер, сега раководител на Одделот за волшебно спроведување на законот во Министерството за магија и неговиот помлад син Албус Северус Потер, кој наскоро ќе ја посети школата на Хогвортс Вештерство и волшебство.

Сè уште се подготвуваме за третиот дел од филмот Фантастични ѕверови, кој ќе излезе во средината на следната година. Не е можно да се каже уште колку филмови ќе бидат додадени на таа франшиза, но има уште најмалку два кои веќе се во фаза на изработка.

На почетокот на оваа година, обожавателите на Потер исто така врескаа од радост на помислата на ТВ сериите.

Серијалот се вели дека е во ран развој со HBO Mac, но детали за актерската екипа не излегоа во јавноста.

„Варајети“ пренесува дека дури не е познато на што ќе се фокусира новото шоу и во кој дел од временската рамка на Хари Потер ќе биде поставено.

Холивуд репортер додаде дека раководните лица на HBO Mac „во неколку наврати разговаравме со потенцијални писатели, истражувајќи различни идеи што ќе ги донесат саканите ликови на телевизија“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi