Новинар кој го направи познато интервју со принцезата Дијана, тврди дека токму таа ширела лаги за кралското семејство: Повеќе од две децении подоцна, протекоа документи

27 март, 2021
didi

Поминаа 26 години откако покојната принцеза Дијана даде интервју за Мартин Башир за Би-Би-Си и ја шокираше јавноста. Во него, таа откри дека принцот Чарлс ја изневерувал од првиот ден со Камила Паркер и дека во нивниот брак имало „три лица“, таа исто така зборувала за нејзините тешки ментални состојби, особено по породувањето, и за односите со членовите на кралскиот семејство.

Многу години подоцна, братот на Дијана, Ерл Спенсер, тврди дека Башир го изневерил неколку пати во обид да разговара со Дијана откако раскинал нејзиниот брак со принцот Чарлс, пишува Мирор.

Ерл Спенсер дури излезе во јавноста со низа белешки што ги зеде за време на состанокот со Башир и Дијана во септември 1995 година. Меѓу нив имаше и лажни информации за членовите на семејството, кои Дијана штотуку ги остави, а во нив беа и тврдењата дека таа е кралицата Елизабета Втора. имал проблеми со срцето и дека принцот Едвард се лекувал од СИДА.

Други лажни обвинувања што ја натерале да му даде интервју се дека принцот Чарлс ја изневерувал и со дадилката на своите деца, во која бил заљубен, и дека во рамките на часовникот му дал на својот тогаш 13-годишен син Вилијам, имало прислушување уред

Деновиве во медиумите протекоа документи во кои Башир брани дека сите овие информации всушност ги раширила самата Дијана. Станува збор за изјава собрана за време на внатрешната истрага на телевизијата Би-Би-Си околу Башир, кој е обвинет дека користел недозволени методи за да ја пушти Дијана да го пушти во палатата Кенсингтон и да му каже сè што е на крајот

Сепак, Башир не е поддржан од сведочењата на поранешниот графичар на Би-Би-Си, Мет Вислер, кој беше отпуштен по интервјуто затоа што фалсификувал документи, и како што рече на барање на Башир.

Еден ден Башир ме замоли за услуга. Тој ми рече дека се подготвува за интервју со Дијана и дека сака да презентира банкарски белешки што не може да ги добие, па би сакал, според неговиот опис, да направам слични документи. Го замолив да скицира за мене како изгледаат твоите документи, но тој ми одговори: „Не можам да скицирам за тебе, но ќе ти објаснам“. Наивно му верував и ги направив тие документи, а две недели по интервјуто имаше еден куп новинари пред мојата куќа кои ме обвинија дека фалсификував банкарски изводи. Кога беше спроведена истрага на Би-Би-Си, Башир ми обвини сè и видов дека тој не сакаше да ја каже вистината. Би-Би-Си го прикрива случајот и го спаси Башир, а јас бев жртвено јагне, рече Вислер во телевизиско појавување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris