НОВО ЖИВОТНО ПОГЛАВЈЕ ЗА ВОЈВОДИТЕ ВИЛИЈАМ И КЕЈТ? „Ги разгледуваат можностите на тоа поле“

1 септември, 2021
profimedia-0449124612 (1)

Војводата од Кембриџ, 39-годишниот принц Вилијам и неговата сопруга, 40-годишната војвотка од Кембриџ Кејт Мидлтон, размислуваат да се преселат на единствена локација со своите три деца, принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот.

Имено, кралското семејство живее на трасата помеѓу палатата Кенсингтон и салата Анмер во Норфолк, а нивната желба е конечно да продолжат да го градат своето гнездо на едно место.

Најверојатно оваа локација ќе биде што е можно поблиску до кралицата Елизабета Втора за да бидат физички што е можно поблиску до неа, но и дека еден ден принцот Вилијам полесно би можел да ги преземе своите кралски должности.

„Домот во Анмер Хол беше идеален за нив додека Вилијам беше пилот на хеликоптер, но тој повеќе не се занимава со оваа работа. Локацијата е премногу далеку од остатокот од семејството, и Виндзор би бил совршена опција за нив.

Princ William i Kate Middleton

Моментално ги проверуваат своите можности во таа област “, изјави неименуван извор близок до парот за британските медиуми.

И шефот на кралското семејство, 95-годишната кралица Елизабета, планира трајно да се пресели во Виндзор откако го помина поголемиот дел од времето за време на заклучувањето во Балморал.

Да потсетиме, токму на имотот Виндзор живееше принцот Хари со неговата сопруга Меган Маркл пред да одлучат да поднесат оставка од сите кралски должности и да се преселат во Калифорнија.